4. ročník VeltaTea cup 2010

4. 1. 2010
4. ročník VeltaTea cup 2010

VELTATEA CUP ovládli domácí

V Chodově se 10. dubna uskutečnil již čtvrtý ročník šachového turnaje „Veltatea cup“, hraný jako krajský přebor mládeže v rapid šachu. Ve třech mistrovských kategoriích a doplňkovém dorosteneckém turnaji se představilo 46 hráčů. Zpestřením byla i letos simultánka, kterou proti 16 soupeřům z mistrovských kategorií sehrál chodovský odchovanec Lukáš Vlasák. I přes hendikep v podobě sádry na noze Lukáš zvítězil 15:1, když si jediný úspěch připsal Zdeněk Lipták.

Nejmladší kategorie připomínala chodovský přebor, neboť všechny medaile zůstaly domácím. Vítězem se stal Michael Srba před svým bratrem Stanislavem a bronzovým Tadeášem Čabelou. Mezi „dvanáctiletými“ vybojoval krajský titul Zdeněk Lipták z BH Sokolov před Jakubem Brožem z ŠK K. Vary a domácím Patrikem Fraiem. Další naši: 4. Jan Stuška, 5. Ivan Harašta, 7. Jan Balat a 9. David Jakubec. V nejstarší kategorii H14 dominovali hráči Baníku Hexion Sokolov, když titul vybojoval Petr Hladký před oddílovým kolegou Miroslavem Vopičkou a domácím Danielem Matějčkem, který tak završil počet chodovských medailí na pět. Další naši: 5. Jan Bolotnikov. Krajští přeborníci se mohou těšit na podzimní MČR v rapid šachu.

Doprovodný turnaj dorostu vyhrál Michal Rozšafný ze Sokola Údlice, před tradiční účastnicí Helenou Grusovou z DDM Klášterec a obhájcem loňského vítězství Miroslavem Bartošem z BH Sokolov. Chodovští Ta Quoc Hoang a Přemysl Stuška obsadili 5, resp. 6 místo.

Poděkování za finanční podporu patří Městu Chodov a karlovarské společnosti Velta Tea EU.