3. ročník VeltaTea cup 2009

4. 1. 2009

VELTATEA CUP zná vítěze

V Chodově se 4. dubna uskutečnil již třetí ročník šachového turnaje „Veltatea cup“, hraný jako krajský přebor mládeže v rapid šachu. Ve třech mistrovských kategoriích a doplňkovém dorosteneckém turnaji se představilo 47 hráčů. Zpestřením turnaje byla letos simultánka, kterou proti 15 soupeřům z mistrovských kategorií sehrál chodovský odchovanec Lukáš Vlasák.

Nejmladší a nejvyrovnanější kategorii H10 vyhrál překvapivě Arťom Ňorba z ŠK K.Vary před domácím Michaelem Srbou a třetím Adamem Irovským z KŠ Tietz. Skvěle si vedl i teprve šestiletý! Stanislav Srba, kterého až prohra v posledním kole připravila o medaili. Mezi „dvanáctiletými“ obhájil loňské prvenství sokolovský Petr Hladký s plným bodovým ziskem, před chodovským Patrikem Fraiem a oddílovým kolegou Miroslavem Vopičkou. V nejstarší kategorii H14 opanovali stupně vítězů výhradně hráči ŠK K.Vary, který se tak stal nejúspěšnějším klubem. S plným bodovým ziskem vyhrál Jiří Brož před Štefanem Prokopem a Pavlem Stránským. Krajští přeborníci se mohou těšit na podzimní MČR v rapid šachu.

Doprovodný turnaj dorostu vyhrál Miroslav Bartoš, před oddílovým kolegou Martinem Kvěšem a loňskou vítězkou Helenou Grussovou z Kláštěrce.