KP mládeže 2017/18

3. 1. 2018

Skvělý start Václava Vojíře

Krajský přebor mládeže proběhne opět formou tří turnajů, které pořádají šachisté ŠK Karlovy Vary, ŠK Nové Sedlo a ŠK Cheb a to v kategoriích U10, U12, U14 a U16. V nejmladší kategorii budeme znát po třech turnajích medailisty, postupující a krajského přeborníka. V ostatních kategoriích se započítají dva nejlepší výsledky a nejlepších 6 hráčů se poté utká ve dvou dnech o titul přeborníka KP, medaile a postupy na M_Čech. Finálový turnaj ve vážných partiích se po roce vrací do Chodova. Na finálové boje se můžeme těšit 12.-13.5.2018.

Krajský přebor v rapid šachu se uskuteční v rámci 3. ročníku Chodovského festivalu a ponese opět jméno hlavního a dlouholetého sponzora. V dubnu náš tak čeká již 12. ročník VELTATEA CUPu.

Krajský přebor družstev mladších žáků se uskuteční v Karlových Varech a vítěz postoupí na MČR. Družstva starších žáků se budou hrát ve dvou turnajích a to v Karlových Varech a Chodově. Vítěz postoupí do 1. ligy mládeže.

Informace o výsledcích naleznete na stránkách KŠS KVK zde. Další komentáře k účasti našich hráčů budou postupně přibývat. První turnaj vyšel skvěle Vašíkovi V., který vyhrál kategorii H14, Kubík Č. a Tomáš W. skončili třetí. Ambice na postup bude mít určitě Honzík K. a Jirka U. Bez šancí nejsou ani Tomáš K., Tomáš O. a Míša P., i když to bude mít v letošních H12 jako mladší hodně těžké. Skvělý start se povedl i nováčkovi Alešovi Z.

KP mládeže 2017/18