Soustředění na Stříbrné

23. 9. 2018
komentářů

Šachový víkend je za námi a nyní si již můžeme hrdě odškrtnout číslici VIII v kolonce podzimních soustředěních. Doufáme, že jste si ze Stříbrné odvezli kromě nových šachových dovedností také hezké vzpomínky a zážitky. Za vedoucí odpřisáhnu, že my jsme si to s vámi užili. V článku naleznete reportáže z jednotlivých dní a k vidění jsou také fotky. Takže, hezké čtení a za rok na viděnou.

neděle 23. 9

Jak sobota skončila, tak neděle začala. Zataženo a déšť. Rozcvičku jsme museli k nevoli všech odpískat a čas mezi ranní hygienou a snídaní jsme využili pro úklid pokojů a balení kufrů. Po snídani následovalo opět tradiční tréninkové okénko. Mírův kroužek se po včerejších figurových koncovkách vrhl na rozbor francouzské obrany. Naopak Martinova a moje skupinka  se zaměřila na procvičování koncovek. Čas běží jako zběsilý a je tu oběd a po něm vyhodnocení soutěží a pak již jen volné partie, holanďani, blicky a první příjezdy rodičů... .

sobota 22. 9. 

Ranní rozcvička pod vedením Jendy probudila všechny spáče a výběh ke hřbitovu již nikoho nepřekvapil. Skoro se mi zdálo, že se na něj všichni těší. V rychlém sledu následovala ranní hygiena, pak něco, co se podobalo úklidu, snídaně a konečně všemi milované tréninky. Dopolední brutální šachový dril byl jen krátce přerušovaný přestávkami na vypuštění mozkového ventilu a dodání potřebných vitamínů a uhlohydrátů ve formě svačiny. Oběd byl pro všechny vysvobozením. Odpolední blok se nesl ve znamení sportování tělesného i duševního. Během lesní hry "Lišákárna" se děti ve dvojicích rozbéhly do okolních kopců, aby po cestě vyřešily šachové i nešachové úkoly. Při vyhodnocení hry jsme se například dozvěděli, milí rodičové, že drtivá většina dětí si přeje pod vánoční stromeček šachovou knihu, nebo šachové hodiny. Inu, když je ve hře správně položená otázka, dozvíme se, co chceme slyšet J. Vítězem hry se nakonec stali všichni závodníci, neboť tratí proletěli jako vítr a navíc překvapili a výbornými znalostmi. Přesto jsme nakonec vyhodnotili trojlístek přeci jen o malinko rychlejších dvojic, které do tábora dorazily v pořadí:1  Jenda s Honzíkem, 2. Standa s Kubíkem a 3. Jirka s Vojtou. Čas do večeře jsme trávili fotbalovým mačem. Nejprve mezi dětmi, pak mezi dětmi a vedoucími. Závěr se nesl ve znamení  ledování mého kotníku, který náročný program nevydržel. Večeře byla předzvěstí táboráku. Zahráli jsme si několik společenských her, probrali jsme nové úpravy šachových pravidel a pochutnali si na upečených špekáčcích. Zpět na chatu nás zahnal déšť, který se nám jinak celý den vyhýbal. Je krátce po 22 hodině. V pokoji nejmenších je slyšet klidné odfukování,starší děti již balí "karban" a pouze dorostenci ještě mastí pinec. Dobrou noc

pátek 21. 9.

Jen, co poslední rodič zmizel za zatáčkou vrhli jsme se na vybalování kufrů a stlaní postelí. Před večeří nám zbyla ještě chvilka na  čutanou a pak již následoval první šachový bod programu – večerní blicák. Turnaj byl plný překvapivých výsledků. Díky mocnému finiši zvítězil Jirka Ulč, před Péťou Špičkou a Jindrou Tegdou. Poslední minuty do večerky jsme vyplnily večerní hygienou. Oficiální večerka odstartovala krátké pyžamo párty s karbanem a pak už snad hurá na kutě.

Poděkování za podporu patří Karlovarskému kraji a Městu Chodov a KŠS Karlovy Vary.

Šachy Chodov

Přidat komentář