Seriál podzimních online turnajů

24. 11. 2020
komentářů

Šachy se adaptovaly velmi rychle

aktualizace po 4. turnajích

Vir na podzim udeřil podruhé a nejen sportovní život, jako by se ukládal k zimnímu spánku. Výjimkou jsou nepochybně šachy, které se již dávno aklimatizovaly ve virtuálním světě a začaly získávat další příznivce z řad hobíků, kteří si rádi zahrají popřípadě juknou na nějaký ten přenos a dnes běžně i s komentářem. Díky tomu jsme se zájmem mohli mimo jiné sledovat skvělé představení odchovance Karlovarského šachklubu Tietz Jakuba Kůsy ve Švédsku, kde si dokráčel nejen pro medaili, ale i normu FM. 

Nezahálejí ani chodovští šachisté, kteří s trenéry pravidelně trénují prostřednictvím videokonferencí a na lichessu hrají tematické turnaje. Navíc ŠK Karlovy Vary přišel stejně jako na jaře s nápadem uspořádat seriál sobotních online turnajů, jehož vyvrcholením bude Krajský online přebor mládeže. Výborný nápad, který si zaslouží podporu komise mládeže. Poslední říjnový den se v rámci prvního turnaje představila trojice našich hráčů a paradoxně to by byli ti nejmenší. S trochou nadsázky by se dalo říci, že ročník 2012 vyrazil do bojů a nevedl si vůbec špatně :-). My věříme, že trojlístek Chodováků se již tuto sobotu rozšíří o další hráče, kteří jsou již na chess.com registrováni a nebo se registrovat budou. Hodně štěstí :-).

Ve druhém turnaji se do chodovské party přidal i Kuba Červenka a my věříme, že ho bude další sobotu následovat více šachu chtivé mládeže z Chodova :-). Třetí klání nějaké chodovské hráče odválo, ale zase přibyl Vilda Krajmer. K vítězství v H10 pomalu a jistě směřuje třetí výhrou Luky. Ve čtvrtém turnaji hájili naše barvy Kuba, který dosáhl na zatím svůj nejlepší výsledek; Luky, který počtvrté v řadě zvítězil a je předčasně vítězem nejmladší kategorie; Aleš, Nikča a Vilda. 

šachy chodov

Přidat komentář