Mistrovství Čech U8 a U10

17. 11. 2019
komentáře

Skvělé vystoupení Lukáška na M_Čech 

Ve středu 13. listopadu v Mostě odstartovalo Mistrovství Čech kategorii U10 a U8, tedy šachového potěru. V starší kategorii reprezentoval náš oddíl Aleš Zrůst, ke kterému se o víkendu přidal jeho mladší bratr Lukáš, který odjel do Mostu s ambicí zabojovat v kategorii U8 o pořadí v top 10. 

Bratři Zrůstové v loňské sezóně suverénně ovládli krajský přebor, utkání na Mistrovství Čech jsou však diametrálně rozdílná, neboť je zde mnohem větší konkurence, o čemž se nedávno v Kořenově přesvědčili i další naši úspěšní hráči u krajských přeborů.

Aleš se v turnaji potýkal bohužel s rychlou hrou, která pramení s jeho slabší soustředěností na partii. Bližší rozbor hry  proběhne, až získáme informace od přímých účastníků turnaje a přehrajeme všechny partie. Velká rošáda, kterou Aleš obdržel na úvod turnaje moc pohody nepřidala, přesto se dokázal v dalších kolech chytit a zabodovat. Konec turnaje se však nesl opět v rychlé hře, která byla překážkou sbírání dalších bodíků. Konečné 59. místo tedy koresponduje s rychlým tempem Alešovo hry.

Lukáš zasáhl do turnaje v sobotu. Deváté nasazené místo nelze přeceňovat, v této věkové kategorii není elo určující. Luky dvakrát vyhrál, což bylo důležité pro celkovou pohodu. Pokud přišly porážky, dokázal se vždy oklepat a navíc dle zvědů si volný čas krátil fotbalem, což je pro psychiku dobré :-). 

První den zisk 4 bodů dával dobré šance na naplnění ambice uhrát první desítku. Luky hrál pomalu a trpělivě, za což byl odměněn. Celou dobu hrál na předních šachovnicích a obehrál kompletně medailisty a 5 partií sehrál s hráči, kteří se vešli do první desítky. Zisk 6 bodů a konečné parádní 6. místo je určitě úspěchem!!! 

Fotky a zajímavosti z MČ budou ještě doplněny.     

šachy chodov
Nejlepší šestice šampionátu v kategorii do 8 let, Lukáš první zprava

 

šachy chodov

Komentáře

Napsal uživatel - WildhaberováNe, 11/17/2019 - 07:10

opravuji, vypadlo mi slovíčko v průběžném ...MOC držíme palečky

Napsal uživatel - premek.stuska@…Ne, 11/17/2019 - 15:06

Luky gratuluji k výborně sehranému turnaji a ke skvělému 7. místu. Už se těším na další trénink, abychom to posunuli zase výš.

Přidat komentář