Mistrovství Čech mládeže

5. 11. 2018
komentářů

Závěr mistrovství ještě doplnila jedna přednáška

V pátek bylo na pořadu předposlední kolo a kluci stále měli o co hrát. Zisk 50% generuje odměnu a mám pocit, že ta je teď tou hlavní hybnou silou :-). Kluci zasedli k partiím a v zahájení neměli žádný problém.

8.kolo:

Adrian - Horák Vojtěch (1470), TJ Lanškroun 1-0

Další pěkná a bojovná partie. Adrian v závěru nabídl remízu, ale soupeř chtěl vyhrát střelcovku a doplatil na to. Vedení partie v závěru bylo ukázkové, soupeřovo král byl znehybněn a pěšec mašíroval v ústrety generálským výložkám :-). Adrian má 3,5 bodu a šance stále žije.

Vašek - Mandát Kryštof (1224), KŠ Říčany 1:0

Vašek nedal soupeři šanci. Partie se hrála na jednu bránu a bílý si došel celkem rychle pro výhru, čímž dosáhl na 3,5 bodu a šance žije i zde :-). 

Kubík - Šedá Michaela (1022), KŠ Tietz 1/2

Do třetice i poslední z našeho trojlístku narazil na soupeře z našeho regionu. Míša si nachystala sicilku a Kubík s ní neměl větší problém. Partie tak směřovala k remíze. Přechod do koncovky se však našemu hráči nepovedl a dostal se do prohrané věžovky. Míša však neměla svůj den a nabídla Kubovi remízu. Tím mu dala nejen půlku bodu, ale i šanci na odměnu. Rovněž Kubík má 3,5 bodu.

Odpoledne krátká pauza a pak slibovaný vejšap. Nejvíc protestoval Kuba, jakoby by mě truhlík neznal. Pěkná procházka přes Mumlavské vodopády utekla rychle, takže jsme stihli přípravu ještě před večeří, neboť po ní následovala poslední přednáška Jirky Tůmy ..... nevzdávat se.  

Před snídaní jsem si ještě zdolal Čertovo horu. Oznámení telefonem klukům, že se trochu zdržím skončilo vytípnutím telefonu. Kuba si nejspíš mysle, že je to budíček :-). Pak už klasika, snídaně, partie, vyklizení pokojů, oběd a odjezd. Cestu domů jsme uzavřeli v McDonaldu a trochu oslavili Vašíkovo narozeniny :-). 

9.kolo:

Liška Kryštof (1514), ŠK Polabiny - Adrian 1/2

Adrian poslední partii sehrál zodpovědně, dohrával mezi posledními v celém sále a partie ve věžové koncovce skončila zaslouženou remízou. Zisk 4 bodů, výkon 1532 F_ELO a zlepšení o proti nasazení o 19 příček (42. místo) je dobrou vizitkou, vezmeme-li v potaz, že to byl jeho vůbec první týdenní turnaj. Průměr ratingu hráčů našeho kraje v H16 byl 1509 F_ELO a 3,75 bodu.    

Semová Lada (1300), ŠK Teplice - Vašek 1/2

Vašek sehrál partie velmi dobře a po zisku figury již mohl myslet na výhru. Ta mu však utekla, protože zapomněl principiální zásady. Vazba, kterou několikrát mohl opustit jej stála figuru a v pěšcové koncovce již neměl psychickou sílu dopočítat výhru. Škoda. Zisk 4 bodů je spíše průměr, Vašek má určitě navíc, dokáže partie vysedět, ale bohužel si neodpustil přehlížení taktiky. Výkon 1360 F_ELO přinese nějaké bodíky a posun 9 míst (47. místo) dokládá pak průměrné hodnocení. Průměr ratingu hráčů našeho kraje v H14 byl 1316 a 4 body.   

Bukvaj Martin (1222), Sokol Klatovy - Kuba 0:1 

Kubovi se poslední partie povedla, soupeře zaskočil volbou zahájení a postupně převzal nad partií vládu. Závěr partie byl přesný, z věžovky přešel do vyhrané pěšcovky a soupeř sklonil svého krále. Kubík díky tomu splnil 50% hranici a má u mě pohár :-). Zisk 4,5 bodu je v případě Kuby spíše slabší průměr, stejně jako Vašek hodně přehlížel, což jej stálo cenné body. Výkon 1224 N_ELO znamená více jak 100 bodový propad a pokles o 10 míst (43. místo) dokládá onen slabší průměr. Průměr ratingu hráčů našeho kraje v H12 byl 1288 a 4,6 bodu.

Mistrovství máme za sebou a další sezónu před sebou. Velké poděkování patří městu Chodov, které výpravu finančně podpořilo. Děkujeme. 

šachy chodov

Komentáře

Přidat komentář