Měděnec 2020 - den první

3. 7. 2020

Sociální kontakt dnes vyhrál nad šachy

Čtvrtek, pátá hodina odpolední a malé horské městečko Měděnec začíná ožívat, neboť Sportovní centrum se zaplnilo šachovou bandou. Místní hned pochopili, to co mi všichni víme už dávno, šachisté prostě nejsou tiší. Příjezd, ubytování a seznámení s „novým“ domovem  proběhlo v klidu a k našemu překvapení se zde děti zorientovaly rychleji než mnozí dospělí, že Lenko :-). Nejvíce je zajímala pochopitelně vířivka a taky pinec.

Po večeři, která do dětí vklouzla bez jakéhokoliv odporu, jsme vyrazili obhlédnout nejbližší okolí. Opozdilci na nástup hned dřepovali a pochopili, že tady sranda končí, pořádek musí být. Skončili jsme na hřišti, jak jinak a hrál se fotbal, jak jinak. Holky jako první do našeho plánu vrazily vidle a věnovaly se raději horolezectví. Fotbal je prý pro děcka :-). To nám s Přemkem vždy lichotí, protože se také rádi necháme strhnout k bláznivému běhání za kulatým nesmyslem. Kdo to ale nezkusil, neví, o co přichází. Lenka jakoby Přemkovi z oka vypadla. Po dnešku určitě přejde z běhání na fotbal. Romča, který přijel po večeři, odmítl jídlo s tím, že fotbalem je člověk syt a má pravdu :-). Mě osobně se líbil Kubovo výrok, když se nám podařilo vštípit dětem zásadu, že kde je balón, nemusí být automaticky všichni hráči. Systém přihrávek, rozebrání soupeřovo obrany Kuba ocenil slovy: „To je pěkná šachová partie“. To byl asi také jediný moment, kdy padla nějaká zmínka o šachu a to jsme prý na šachovém soustředění. No snad to zítra bude s tou šachovou morálkou lepší.

Po fotbale byla na řadě sprcha. Pravda Kubík se mě snažil sice ošálit tím, že vlezl pod peřinu tak, jak dorazil z fotbalu, ale světe div se, prozradila ho čepice na hlavě :-). Poté co spatřil mé vyceněné zuby, rezignoval a přidal se k ostatním. Závěr večera jsme pojali ve volném stylu, mladší hráli šachy, starší Bang!, Kuba trénoval s Lukym a holky trio Nikča, Eliška a Anička dělalo …. no prostě …. něco. Co já vím, nejsem z Venuše, ale z Marsu :-). Po večerce četla Lenka holkám pohádky, já prubnul u kluků jednu a ty pacholci hned chtěli horor. Nic nebude, dobrou noc :-)

Poznámka: v článcích budeme děti uvádět vždy křestními jmény, a protože mají někteří jména stejná, budeme po dohodě s nimi uvádět jejich variace.

  • Jan Očenášek = Honza
  • Jan Dvořák = Honzík, pravda trochu prskal, ale hold je mladší
  • Jan Jirků = Honzíček, hrdě se k tomu hlásil
  • Jakub Kůsa = Kuba
  • Jakub Červenka = Jakub
  • Jakub Očenášek = Kubík, taky prskal :-)

Fotky

šachy chodov