Měděnec 2020 - den pátý

7. 7. 2020

Měděnec dětem učaroval stejně jako Lenka "rozcvička"

Poslední rozcvička mi vzala poslední iluze. Pravda, dnes nikdo nestával před budíčkem a o nadšení z ranního běhání se také u většiny nedá mluvit. Nicméně, Lenka opět dosáhla svého a všichni cvičili. Vzhledem k počasí, však venku proběhla jen krátké proběhnutí a potom šup do tělocvičny, kde děti dostaly pořádně do těla. Když Lenka na závěr rozcvičky při protahování těla chtěla, aby si děti daly pusu na nohy, resp. kolena, protože nožky jim sloužily celé soustředění, reagoval napřed Jindra: „To je ale nehygienické“ a hned na to Míša: „Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše“ a kolínko si políbil jeho zvednutím :-).

Ranní hygiena, úklid a první náznak balení, kde Lenku odboural Tomáš. Skákal v kufru a poté co byl napomenut, že ho zničí, opáčil se svým nevinným pohledem: „Já si balím, tak aby se to tam všechno vešlo“ :-).

Po snídani s úderem 9:00 hodiny bylo zahájeno poslední kolo. Sázka na to, že se dočkáme pomalé hry, vyšla naprázdno, vyjma dvou šachovnic. Los svedl na první šachovnici vedoucího Jirku s lídrem kategorie U11 Romanem. Spravedlivě svedl los do přímého souboje o třetí místo Jakuba s Jindrou a oni sraby dají rychlou remízku :-). Poslední partií celého turnaje byla mezi Vojtou a Honzíkem. Oba kluci bojovali během turnaje a jejich partie patřily pravidelně k těm delším.

V 10:15 odstartovala slibovaná simultánka s Kubou, do které se zapojilo 9 dětí a tak jsme zasedli i my s Lenkou. Kuba měl náročný úkol, protože jeho soupeři měli každý na svoji partii 20 minut, zatímco on měl tento čas vyhrazen na všechny partie. Zpočátku to vypadalo spíš na atletický víceboj, ale Kuba to ustál a nakonec vyhrál 9:2. Úspěch zaznamenali Honzík a Aleš. Smekám před způsobem, jakým se Kuba připravil na své trenérské povinnosti, jak pomáhal a zapojoval se do všech dalších aktivit a přestože unaven, ještě zvládl na závěr simultánku. Před vyhlášením se uskutečnil exhibiční zápas mezi vítězem Ping Pong Cupem Měděnec 2020 Jirkou a Kubou. Poprvé Jirka okusil hořkost porážky, ale radost z výhry v turnaji mu to určitě nevzalo.  

Vyhlášení:

Vyhlášení patří ke každé pořádné akci a nejinak tomu bylo i tady. Honzík a Aleš porazili v simultánce Kubu a určitě si zasloužili potlesk všech zúčastněných.

šachy chodov

Stejně tak i dva pokoje, které v bodování úklidu získaly nejvíce bodů. Holky Nikča, Eliška a Anička (odjela před vyhlášením) nebyly žádným překvapením, ale pokoj kluků Kuba a Honza určitě ano. Honza úplně odvázaný nebyl a v koutku duše asi záviděl pokoji největších bordelářů K2 ve složení Jindra, Vojta, Jakub a Jirka. Kluci taky sklidili největší úspěch a potvrdili tradici, že toto výsostné postavení patří pouze těm nejstarším. Vzpomínáte na Nové Město a trenýrky místo stínítka na lustr. Mám pocit, že tato fotka bodovala i v soutěži top fotek z našich táborů. Tonky, Zdenda a další my mohli vyprávět a my s nimi :-).  

šachy chodov

Lenka pochopitelně musela vyhlásit aktivitu na rozcvičkách. Zde jsem trochu zklamán, čekal jsem více rebelie, ale Lenka má nějaké charisma, že náročné rozcvičky si děti snad nakonec i oblíbily. Nebojte, s vypětím všech sil uhájím statut šachových soustředění. Jirka a jeho včerejší zvolání je tou pomyslnou jiskřičkou. Cenu si odnesl „sporťák“ Roman a taky „jedlík-knedlík“ Jeník, který se zlepšoval den ode dne, až Lenku přesvědčil, že má velký potenciál nejen při obědě :-).

šachy chodov

Speciální titul "Prima kamarádka" si za svůj přístup k druhým vysloužila Eliška.

šachy chodov

Pinčeosovým krále se stal „boss“ Jirka, před „klikařem“ Jakubem a Honzou, který měl dnes také kliku, ale o tom až za chvíli.

šachy chodov

Kategorii U11 vyhrál talentovaný Lukáš, který se staršími soupeři předváděl na svůj věk parádní šachy, proti vrstevníkům už tolik zodpovědný přístup neměl, takže paradoxně trenéry svým obsahem nejvíce potěšili právě jeho prohrané partie, vyjma té s Romčou :-). Druhé místo uhájila Nikča a třetí bral Romča.

šachy chodov
šachy chodov
Grupa U11 už bez Aničky a Saši

Kategorii U16 ovládla dvojice Jirka, Honza a právě druhý jmenovaný měl obrovskou kliku, když pomocné hodnocení až v posledním kole převážila mističku vah lehce v jeho prospěch a získal zlato. Stříbrného Jirku může těšit nejstabilnější výkon v turnaji. Bronz i přes opatrnou remízku získal Jindra, ale moc nechybělo a předběhl ho na posledních chvíli Vojta.  

šachy chodov
šachy chodov
Celá grupa U16

Děkujeme městu Chodov a Karlovarskému kraji za finanční podporu našich aktivit s mládeží, Šárce ze Sportcentra Měděnec za skvělé zázemí a budeme se těšit zase brzy na viděnou :-). 

šachy chodov