MČR v rapidu

6. 9. 2020

Lenky nedělní reportáž

V neděli jsme se probudili do uplakaného rána a proto nebylo divu, že se nikomu moc vstávat nechtělo. Jenže náš tým do Budějovic nepřijel lenošit, ale bojovat o co nejlepší umístění.

Snídaně nabitá energií, Lukášek snídal tradičně křupky s mlékem, my ostatní jsme si dopřáli křupavé rohlíčky se sýrem, salámem, někdo marmeládu. Zkrátka v devět hodin celá chodovská výprava sršela energií a těšila se na poslední tři partie mistrovství.

Jako první dorazila Nikolka, že prostě tu Skotskou, co na ni pořád všichni hrají, hrát neumí a že to takhle nejde. Chce bílé, aby mohla hrát, co chce ona. No, uvidíme, co na to Přemek, až partie uvidí.  Lukášek hrál pomaleji než Nikolka a jeho touha po bodu se naplnila. Přišel rozzářený, že vyhrál.

Před osmým kolem já i druhá Lenka :-) (to aby se to nepletlo) dáváme důležité rady. Lenka na Lukyho, aby hrál pomalu, soustředěně a aby vyhrál :-). Já, protože je mi jasné, že Nikolka blicá, jí dávám ruku na srdce, ať si raději 3x sáhne do vlasů a podrbe se, než udělá tah. Opět mě odzbrojila otázkou „a můžu i 20x? Jasně, že můžeš. A co když budu rozcuchaná? Nevadí, učešu Tě. Tak jo. Nějak v tomto duchu probíhala naše konverzace :-). A už jsou oba pryč, u svých stolů.

První přichází Lukášek, další bodík, máme radost. Ptá se, kde je Nikolka? Lenka mu odpovídá, že ještě hraje. Lukášek vypadá hodně udiveně. Vyplatilo se, i Nikolka přichází s bodíkem.  Pochválíme oba dva, trošku se proběhnou a už je tu poslední kolo. 

Oba hrají a snaží se ten poslední bod ubojovat. Nikolka přichází hodně smutná, prý byla vyhraná a pak tam udělala velkou chybu a je na ní vidět, že jí to opravdu hodně mrzí. Nevadí, nabité zkušenosti jsou cennější a 4 body nejsou vůbec špatný výsledek.

Přichází dědeček Zrůst a říká, že Lukášek kroutí hlavou, přikyvuje. To on soupeř asi hraje dobře. Ale Lukášek nás nenechává dlouho napínat a přichází s remízou. Krásná práce dnes, 2,5 bodu, když připočteme ze soboty to samé, dává nám to krásných 5 bodů. Lukáš skvěle zabojoval. Neděle jsou jeho silnější stránkou.

Do toho přichází s úsměvem Kubík, že vyhrál OPEN s krásným skóre 9/9. Pochválil ho i předseda šachového svazu Martin Petr, který se dnes do Budějovic přijel na nás podívat a předal všem medailistům poháry. Chtěla jsem pár okamžiků zaznamenat na telefon, ale někdo nahoře mi dneska nepřál. Telefon vyhlásil stávku a tak mám na fotce tři duchy na stupni vítězů. 

Osobně si myslím, že naše výprava v Budějovicích vůbec nezklamala. Oba dva jsou ještě osmiletí špunti, pardon, osmiletí šachisté, kteří ukázali těm starším, jak se hrají šachy v Chodově. Však o nás ještě uslyšíte :-). Lukášek skončil na 19.místě a to byl nasazený až jako 40., Nikolka na 18.místě, nasazená 19. Musím zmínit i organizátory turnaje. Jihočeši ukázali, že pořádat turnaje také umí-

Po vyhlášení jsme se všichni rozjeli směrem domů na západ. Děkujeme za to, že jste nám drželi pěsti. Děti jsou fakt skvělé a zaslouží si to :-).

šachy chodov