MČR Kouty 2021

1. 7. 2021

Nikča a Lukáš na MČR juniorů a mládeže v Koutech nad Desnou ostudu neudělali

29.6. skončilo v Koutech nad Desnou MČR juniorů a mládeže 2021. Více než týden zde probíhali boje nad šachovnicemi ve všech mládežnických kategoriích. Nás klub zde měl hned dva zástupce a to v kategorii nejmladších – H10 a D10. Nikča hrála své již 3.mistrovství, Lukáš měl premiéru. Oba uhráli shodně 5 bodů. Nikča skončila na 7.místě, kdy v první polovině turnaje dokonce útočila na medaili. Lukáš měl pomalejší rozjezd, ale konec turnaje se mu povedl a skončil na 12.místě. Oba patřili mezi nejmladší účastníky, je jim teprve osm let a hráli se staršími a ostřílenými borci.

Nikča si zahrála také simultánku, kde se jí podařilo porazit velmistra Veličku. Stihla i přednášku pro ženy a dívky v podání Zuzky Hagarové a Yulie Movsesjan na téma ženský šach. Lukáš v té době užíval aktivní odpočinek s tatínkem u kulečníku. Oba naši šachisté si užívali i nabídek okolí. Trampolíny, prolejzačky a tenis, kdy jim předseda, tj. já :-) dělal podavače míčků.