KS družstev

28. 11. 2021

ŠK Spartak Chodov "B" - ŠK Karlovy Vary "C" 2:3

Pár hodin po skončení krajského přeboru mládeže usedly naše děti opět za šachovnice, tentokrát v soutěži družstev dospělých. Na domácí půdě jsme přivítali tým ŠK Karlovy Vary "C". Po nezbytných "covidových" procedurách krátce po 10 hodině spustili černí bílým hodiny. Bohužel se velmi brzo naplnil předpoklad maminky Járy Ungrenoviche, která předpokládala vyzvednutí synka do hodiny. Nakonec to trvalo sotva 40 minut, neboť Aleš pojal utkání jako blicku a podle toho také partie vypadala. Já jsem přijal nabídku ke smíru poté, co mé útočné choutky soupeř dokázal eliminovat a v koncovce těžkých figur se mi původně silný pěšec začal jevit jako možná slabina. Prostě více odvahy ve mě dnes nebylo :-). Pěknou partii sehrála Nikča, v koncovce střelce proti jezdci s pěšcem navíc odmítla nabídku smíru a snažila se srovnat stav zápasu. Po ztrátě pěšce partie skončila nakonec remízou, ale pochvala je určitě na místě. Poslední dvě partie za stavu 1:2 dohrávali Lukáš, který měl velmi zajímavou koncovku dvou lehkých figur proti věži s pěšcem méně a Kuba, který čistou věžovku s rovným počtem pěšců. Co myslíte, zlomili nakonec kluci nepříznivý vývoj utkání? 

Přátelé, bylo to skvělé drama a když jsem viděl, jak naši hráči k partiím přistoupili, oba odmítli i nabídky remíz, věřil jsem, že zápas nakonec vyhrajeme. Zatímco Luky partii dost komplikoval, Kuba koncovku zahrál parádně, dobře počítal a po zásluze vyhrál, čímž srovnal stav utkání na 2:2. Bohužel ve složité koncovce se Lukáš dopustil nepřesnosti a rázem začal tahat za kratší konec. Soupeřka nyní odmítla jeho nabídku remízy a musel to být Luky, kdo dokazoval, že nabídka je košer :-) ....no nebyla :-). Soupeřka věděla co dělá a stejně jako Kuba zvládl závěr partie skvěle, tentokrát to platilo na straně soupeře. Blahopřejeme hostům k "vyloupení" našeho stánku a 3 bodům. Zápas to byl dnes pěkný a dramatický a skončil po více jak 4 hodinách!

výsledky 3 .kola

šachy Chodov