Krajský přebor mládeže 2022-23

26. 11. 2022

První kvalifikační turnaj KP mládeže hostil Chodov

V sobotu 26.11.2022 se uskutečnil v Chodově první ze tří kvalifikačních turnajů KP mládeže. Tradičně se hrálo ve 4 kategoriích U10, U12, U14 a U16, přičemž dívky hráli spolu s chlapci. Turnaje se zúčastnilo 43 hráčů, přičemž nejpočetněji byla zastoupena překvapivě nejstarší kategorie U16 s 15 bojovníky.

Kategorie U10 se hrála systémem každý s každým, neboť se přihlásilo pouze 7 hráčů. Vítězem se podle očekávání stal Daniel Vo, stříbrný z nedávného M_Čech U8. Chebský talent vyhrál s plným bodovým ziskem, před Filipem Pokorným z ŠK Karlovy Vary a domácím Jakubem Surým.

Kategorie U12 se stala kořistí domácí Nikoly Kůsové, která získala 6 bodů, stejně jako druhý Filip Grosser z KŠ Tietz, ale díky vzájemnému vyhranému duelu se mohla radovat z prvního místa. Třetí místo bralo překvapení z ŠK Valdštejn Cheb v osobě Jonáše Kubáta.

Kategorii U14 s plným bodovým ziskem ovládl oslavenec. Jaroslav Ugrenovich z ŠK Karlovy Vary tak stylově oslavil své dvanácté narozeniny :-). Stříbro získala Valeriya Zhivak před Vojtěchem Červinkou. Pódium tak kompletně ovládl tým ŠK Karlovy Vary.

Nejstarší kategori U16 byla nejen nejpočetnější, ale i nejvyrovnanější. Dle očekávání si vítězství nakonec odvezl z Chodova Vojtěch Tegda z KŠ Tietz. Druhé místo bral nováček a Vojtovo nový kolega Hordi Tsivinskyi. K naší radosti si bronz vybojoval domácí Lukáš Zrůst, který opět hraje o dvě věkové kategorie výše. 

Přestože naše zastoupení nebylo zdaleka tak masivní jako v předešlých letech, všech 8 hráčů si zaslouží pochvalu za bojovnost, která navíc přinesla zisk zlata a dvou bronzů.

Poděkování patří městu Chodov za poskytnutí individuální dotace a ZŠ Komenského za poskytnutí zázemí. 

Propozice

Výsledky

Fotografie z průběhu

Fotografie z vyhlášení

 

šachy Chodov