Krajský přebor mládeže

16. 2. 2020
komentářů

Lukáš vyhrál kvalifikaci s předstihem, Kuba bral stříbro

Logistika ráno klapla na jedničku a kromě omluveného maroda Tomíka K. jsme tak všichni dorazili do místa konání včas. Dokonce i já, věčný louda, si dnes přivstal :-). Po menších komplikacích s nalosování byl turnaj zahájen později, časovou ztrátu však určitě díky některým blickařům doženeme. Premiéru si dnes zažívají dva naši hráči, Vilda a benjamínek Kubík, kterému už táhne na šest let :-).

Po skončení třetího kola čeká na hráče oběd, taky již trio Romča, Honzík a Saša hlásí rychlou výhru a běží na jídlo. Inu dobrá motivace ten oběd :-).

Medailové rozuzlení bude dramatické ve všech kategoriích, nás těší, že v U12 je s největší pravděpodobností již rozhodnuto o vítězi. Lukáš zvládl i šesté kolo a vede před smečkou pronásledovatelů o celý bod. V nejmladší kategorii má šanci na pěkný výsledek Saša, který sice dvakrát prohrál s prvními dvěma celkového pořadí, ale v posledním kole ještě může pěkně zabojovat o medaili. Velmi dramatická situace je pro nás ve čtrnáctkách a rovněž nejstarší kategorii budeme se zájmem sledovat. 

V nejmladší kategorii stejně jako v K. Varech přišel Saša o medaili opět v závěru. Čtyři body mu i tak stačily na čtvrté místo a v průběžném pořadí po dvou turnajích mu sluší pěkná druhá příčka. V posledním turnaji v Teplé však bude muset hrát naplno až do konce :-). Počítají se totiž dva nejlepší turnaje ze tří.

Kategorie U12 se stala opět kořistí Lukáše, který stejně jako na konci listopadu i v Novém Sedle vyhrál všechny partie a s obrovským náskokem 2 bodů vyhrál. Tímto počinem se stal vítězem kvalifikace a Teplou může klidně vynechat. Paráda :-). Škoda posledního kola u Aleše, který se tak místo bronzu propadl na 10. místo. Švýcar umí být občas krutý.

Kategorie U14 nám přinesla druhou medaili, Kuba Červenka při absenci v prvním turnaji musí jet naplno a to se dnes povedlo i přes zaváhání, kterému se nevyhnul. Drhá příčka dává slušné šance na postup, byť tato kategorie je nejvyrovnanější. Slušnou ambici živí rovněž Michal, kterému patří průběžně druhá příčka.

Nejstarší kategorie a opět poslední kolo. Vašek ve vyhrané pozici udělal hrubku a místo druhého místa se konal sešup na pátou příčku. Finále mu neuteče. Překvapivě, protože se věnuje intenzivně hudbě, do finále nakukuje Tomáš Wildhaber, kterému dýchá na záda oddílový jmenovec. 

Naše výprava získala celkem 52,5 bodu a je fajn, že nikdo nevyšel naprázdno :-).

šachy chodov

Přidat komentář