KP mládeže - 1. část v Teplé

1. 12. 2018
komentář

Bratři Zrůstové ovládli nejmladší kategorii

V Teplé dnes odstartoval první částí Krajský přebor mládeže 2018-2019. Ranní odjezd jsme posunuli o půl hodiny pro zisk rezervy, která dávala možnost cestovat vlakem. Ověřením sjízdnosti jsme nakonec vyrazili auty a cesta byla naprosto pohodová. Do turnaje v Teplé vstoupilo deset chodovských šachistů. Domu vezeme tři medaile a slušné ambice do dalších klání. 

Kategorii HD16 oživil karlovarský odchovanec Kuba Kůsa, který dle předpokladu kategorii vyhrál. Druhé místo a krajské prvenství k naší radosti bral Vašek Vojíř, kterému se přestup do starší kategorii vydařil. Nejednu partii dnes dohrával na vteřinách. Jirka má tradičně s kratším tempem problém, ale finále by mu nemělo uniknout. Matěj Štefka a Honza Choma to neměli vůbec jednoduché a nakonec si to spolu rozdali o rozdílový bod.

Kategorii HD14 bude letos hodně našlapaná, to ukázal hned první turnaj. Kuba Červenka skončil pátý, když nestačil na první trojici, se kterou si to určitě rozdá i ve finále o postup na MČ. Sedmý Tomáš Kratochvíl vybojoval tři body a předstihl osmého Martina Soukupa se 2 body. Kluci jsou tak průběžně za postupovou šestkou.

V kategorii HD12 jsme měli dnes jediného zástupce a to Mišu Pecha, který spal ráno při odjezdu, spal i při příjezdu a evidentně i při první partii :-). Pak se sice rozkoukal, ale prohra v posledním kole, kde ve vyhrané pozici přehlédl jednotažec podtrhl méně povedený den našeho hráče. Finále však průběžně čtvrtému hráči určitě neunikne.

Nejmladší kategorie HD10 byla s nadsázkou rodinným přeborem brášků Zrůstů. Šestiletý Lukášek od začátku za šachovnicí řádil a po zásluze získal 7 bodů ze 7 a tím i suverénní vítězství. Skvělý start do KP. Alešek prohrál jediný zápas a tak rovněž po zásluze se ziskem 6 bodů bral stříbro. Tato kategorie jako jediná končí již po třech turnajích, nehraje se finále, takže kluci to rozehráli opravdu parádně :-).     

šachy chodov
Šachový turnaj navštívily i modelky :-)

 

šachy chodov

Komentáře

Napsal uživatel - Tegdík nejstarší :-)Pá, 12/07/2018 - 20:36

Takový modelky a já na tom turnaji zrovna chyběl :-)...skvělý nápad bez registrování přidávat komentáře :-)

Přidat komentář