KP II družstev

17. 12. 2018
komentář

ŠK Spartak Chodov – TJ Olympie Hroznětín 6:2

  V posledním letošním kole jsme hostili družstvo Olympie Hroznětín, které se pohybuje ve stejných sférách tabulky jako my, a proto se dala očekávat lítá a tuhá bitva o každý bod. Do zápasu však zasáhla touha hostujících hráčů soupeře zahrát si vyšší soutěže a tím pádem jsme se stali papírově silnějšími.

  Zápas se však musí vyhrát na šachovnicích a tam byly všechny pozice dlouho vyrovnané. Prvních dílčích úspěchů jsme dosáhli na zadních šachovnicích, kde shodně získali pěšce oba naši junioři a k nim se po chvíli přidal i Marcel. Možná i pod tíhou těchto dílčích úspěchů jsem přijmul nabídku ke smíru, když se mi povedlo s černými kameny srovnat krok se soupeřem. Partie však mířila po výměnách do střelcové koncovky a mírně lepší pěšcovou strukturou pro soupeře. Stejně dopadla i partie po mé pravici. Boris nejprve v tísni vyměnil své dvě lehké figury za soupeřovu věž, aby pak soupeřově nepřesnosti provedl stejnou výměnu v opačném gardu. Ve věžové koncovce již oba hráči nechtěli dál pokoušet štěstí a po dohodě s kapitány dohodli remízu. Za nerozhodného stavu zlomil svou partii Jirka, který nalezl pěkný motiv s vazbou věže a dámy, čímž negalantně přinutil svou soupeřku ke sklonění krále. Proti houževnatému soupeři na první šachovnici dlouho bojoval Míra. Zde mi vítězný motiv unikl, nezbývá mi proto suše konstatovat, že náš hráč uplatnil své zkušenosti a výraznou ratingovou převahu. Důležitý bod vyválčil Marcel, který se zprvu trochu trápil s pěšcem více. V závěru však hezky “vyšáchnul“ střelce a tím partii úspěšně ukončil. Po té, co v „oddílovém derby Robertů“ se soupeři dohodli také na remíze, bylo již jasné, že všechny body zůstanou v Chodově. Zbývající partie dohráli aktéři téměř současně. Jarda Z.  se na druhé šachovnici dlouho pokoušel vyzrát na soupeřovy slabé pěšce. Urputná obrana soupeře však slavila úspěch a také tato partie skončila smírem. Naopak Vašík bojoval jako lev. Kromě vybojovaného pěšce vedl náš mladík smrtící útok na soupeřova krále. K poslednímu kroku se však neodhodlal a svou partii po rozvážných výměnách převedl do vyhrané pěšcové koncovky, ve které nenechal nikoho na pochybách, že tuto fázi partie v Chodově trénujeme.

1. Eliáš Miroslav 2026 1 0 Grieč Milan 1562
2. Zbořil Jaroslav 1918 0,5 0,5 Tamaš Imrich 1581
3. Radics Robert 1857 0,5 0,5 Sýkora Robert 1735
4. Stuška Přemysl 1795 0,5 0,5 Janoušek Ladislav 1693
5. Sokol Boris 1816 0,5 0,5 Ornet Tomáš 1621
6. Vlasák Marcel 1706 1 0 Rams Milan 1648
7. Vojíř Václav 1350 1 0 Fiala Rostislav 1432
8. Ulč Jiří 1265 1 0 Bártová Eva 1000

 

  Vítezství v zápase jsme spolu s ukončením šachového roku krátce oslavili v jednom nejmenovaném podniku, kam jsme se po zápase přesunuli společně s hráči soupeře. A to je také důvodem mimořádného zpoždění této reportáže, za což se našim pravidelným čtenářům omlouváme.

logo oddílu

Komentáře

Napsal uživatel - Marcel VlasákPo, 12/17/2018 - 14:13

Důležitá výhra a pěkný výkon celého týmu. V mé partii jsem hned v zahájení odbočil z teorie a získal postupně výhodu dvou pěšců, kterou soupeř kompenzoval iniciativou, takže jsem musel hrát přesně. Bylo to spíše o trpělivosti. Naštěstí jsem ve věku, kdy už nějakou mám.

Přidat komentář