Karlovarský čtyřlístek 2025

18. 10. 2025

První turnaj naší sezóny proběhl v K. Varech 

V sobotu 18. října uspořádal ŠK Karlovy Vary tradiční a také jubilejní 30. ročník Karlovarského čtyřlístku, jehož se zúčastnilo 13 týmů z Karlovarského, Ústeckého a Karlovarského kraje. Chodov měl své zastoupení v turnaji díky čtveřici Vojta, Kuba, Aník a Fanda. Ambice jako při 19. ročníku, kdy jsme turnaj dokázali vyhrát, jsme neměli, šlo hlavně o herní test po prázdninách.   

Hned v úvodu kluci narazili na první nasazený tým z Kralup, a přestože bojovali, výsledek byl jednoznačný. Každopádně hráli pomalu, a protože jim to vydrželo (téměř J) i v dalších kolech, tak se proti hratelnějším soupeřům výsledek dostavil. Následující dvě kola kluci porazili KŠ Tietz i ŠK Hartenberg shodně 3:1 a v polovině turnaje putovali opět do vyšších pater průběžného pořadí. Remíza s „céčkem“ Plzně byla trochu smolná, zato porážka od domácího „áčka“ naprosto zasloužená. Kluci v tomto zápase dost přehlíželi, jen v partii Fandy tomu nakonec bylo naopak, soupeřka podcenila neohroženého pěšce a ani dáma proti věži ji pak nestačila. Fanda tak po úvodní porážce již připsal 4 bod v řadě.  Menší bodový zisk ve dvou proběhnuvších kolech odsoudil náš tým v 6. kole k volnu, což někteří dokonce oslavili povýsknutím. Vlastně jsem je chápal, venku se udělalo pěkně, tak se alespoň nadýchali čerstvého vzduchu. V posledním kole výhra 3:1 určila konečné pořadí našeho družstva v turnaji. Slušné 6. místo, přičemž 4. příčka utekla o jediný bod, není špatným výsledkem, zvlášť, když na druhé desce nebyl Kuba ve své kůži. 

šachy Chodov