Finále krajského přeboru mládeže

20. 9. 2021
komentářů

Lukáš potvrdil roli favorita

MČech si zahrají 4 Chodováci (Lukáš, Nikča, Saša a Ondra)

Pořadatelům není co závidět. Covid ovlivnil dvě sezóny a důsledky pociťujeme i při letošním finále KP. Dost účastníků se omluvilo anebo onemocnělo a tak se lovilo v řadách náhradníků. Konec konců, my jsme toho důkazem. Mezi dorostence, kteří se nakonec přihlásili pouze 3 máme zastoupení v Ondrovi Železníkovi a Ondrovi Bulkovi, letošním novým posilám. Matador Vašek Vojíř se z turnaje omluvil hned na počátku. V kategorii H16 jsme byli zvědaví na Kubu Červenku, ale bohužel i on se z důvodu nemoci omluvil dva dny před turnajem. V kombinaci s ukončením šachové činnosti Míši Pecha (H14), který se vrhl na karate a nevyužitím náhradní pozice Elišky Rudertové, která přišla na poslední chvíli v těchto kategoriích nemáme žádné zastoupení. Rovněž ve "dvanáctkách" jsme oslabeni, když Pájovi Jirků odpadl parťák Aleš Zrůst. Ten ulehl v pátek a bylo po účasti ve finále. Nejodolnější a nejvěrnější věková skupina tak spadá do kategorii H10 - Lukáš Zrůst, Nikola Kůsová a Saša Ševčenko.

V prvním kole bohužel rychle prohrál Pája, kterému uspěchaná hra pomohla vyčistit záhy šachovnic. Bohužel ve vlastních řadách. Stejně rychle dokázala naopak bodovat Nikča a připsala si tak bod, stejně jako po chvíli Lukáš. Saša bojoval s překvapením letošní sezóny Diankou Romanko statečně a prohrál až ve věžové koncovce. Ondra B. připsal další bodový zisk pro chodovskou výpravu.

Ve druhém kole rychle bodovali Lukáš a Nikča, ani jsme si pořádně nestihli s Petrem v nedaleké pražírně vychutnat šálek kávy :-). Saša absolvuje těžký start do turnaje, protože v prvních třech kolech hraje s nejsilnějšími hráči. Nyní to byla Nikča. Poslední dvě kola díky konstelaci v této kategorii však stále skýtají šanci na postup na MČech. Luky má totiž přímý postup a v turnaji jsou dvě děvčata. Pavel tentokrát bojoval déle, ale materiální ztráty byly příliš velké. Vzhledem k faktu, že kategorie H12 i přes delší tempo konkuruje rychlostí "desítkám", zvažuje se možnost odehrát i tuto kategorii během jednoho dne.

Třetí kolo svedlo dohromady Lukáše se Sašou, přičemž papírové předpoklady byly naplněny a prvně jmenovaný vyhrál. Bohužel ani na potřetí se nepodařilo Nikče zlomit prokletí jménem Diana. Pája čekal na soupeře, který dnes nedorazil na první dvě kola, takže se nabízela možnost zisku kontumačního bodu. Soupeřka nakonec dorazila a Páju o bod obrala. Ve druhém kole nyní bojuje v dorostu Ondra Ž., který měl ve věžové koncovce s dvěma pěšci méně obrovskou kliku. Soupeřka totiž chybně věže vyměnila a nechala si utéct pěšce. Kluci si to v odpolední kole rozdají o vítězství. 

Čtvrté kolo vyjasňuje pozice v nejmladší kategorii. Nikča vyhrála a v posledním kole narazí na Lukáše, který si stejně jako v Chodově i v K. Varech s Dianou poradil a má velkou šanci turnaj vyhrát. V oddílovém dresu bodoval Saša a stále tak živí šanci na postup :-). Pája si připsal první bod a hned má lepší náladu, i když pusu nezavře během celého turnaje ani na 5 vteřin :-).

V nejmladší kategorii je dobojováno. Lukáš si výhrou s Nikčou pohlídal první místo se 100% bodovým ziskem. Při nečekané prohře Diany bude o druhém místě mezi ní Nikčou rozhodovat pomocné hodnocení, což je vzájemná partie. Saša bohužel poslední kolo nevyhrál, čímž přišel o možnost "výletu" na MČech, škoda :-(. Dobrá zpráva, v zápalu informací jsem přehlédl, co jsem psal na úvod. Konstelace okolnosti tomu chtěly, že Sašovi k postupu stačí 5. místo. Děvčata se nepočítají, Lukáš má přímý postup, takže se vešel do dvojice s jízdenkou Most 17.-21.11.2021 :-).

Dorostenecký turnaj čítající tři hráče skončil krátce po 15:00 hodině vítězstvím Ondry Železníka před Ondrou Bulkou (oba Chodov).Pajá v posledním kole bojuje a hraje zatím svoji nejlepší partii. Jde o poslední partii H12, která však končí po hrubkách našeho hráče prohrou. Škoda.

H10 - 1. Lukáš, 3. Nikča, 5. Saša

H12 - 5. Pája

Dorost - 1. Ondra Ž., 2. Ondra B.

šachy Chodov

Přidat komentář