Finále KP jednotlivců

28. 6. 2020
komentářů

Chodov hostil finálový KP

V příjemném prostředí chodovského DDM Bludiště bylo přesně podle harmonogramu zahájeno úvodní finálové kolo. V něm podle očekávání nejrychleji dohrála nejmladší kategorie, která měla do hodiny hotovo. Dvojnásobné penzum času spotřebovala nejstarší kategorie, kde se velmi dobře prezentoval Tomáš W., který prohrál s Honzou O. až ve věžové koncovce s pěšcem méně. Kategorie U14 přinesla horskou dráhu v duelu dvojice Kuba Č. vs. Péťa Š.
Takovou partii, aby člověk pohledal :-).

První partie druhého kola skončila za 10 minut, Jára U. v ní poráží Vojtu Z. Luky promarnil jasnou výhru, nějak si pořád neuvědomuje, že tohle není šachový sprint. Tomáš v nejstarší kategorii potrápil Jindru, prohra přišla opět až v koncovce, tentokrát pěšcové. Kuba Č. se nedokázal z nepovedené předchozí partie vzpamatovat a Vojta jej rychle připravil o iluze na lepší výsledek. Naopak Péťa naplno bodoval a to byl na úvod turnaje na ručník :-). Vašek si připsal první drobnou ztrátu na Honzu, když remizoval se Šimonem.

Ve třetím kole opět v rychlosti dominoval malý Jarda U., který si udělal osobák. Partii prohrál a na hodinách měl o 8 minut více, než na začátku. Ani v jednom kole se nedostal pod 40 minut. Blesk je jeho druhé jméno :-). Bohužel Míša nestačil na Vojtu, který se dvojzápasem s chodovskými hráči chytil a je ve hře o postup. Lukáš odpolední partii úplně vypustil a šel dobrovolně na rychlou porážku. Partie s Adrianou byla na jednu bránu, bohužel tu naší :-). Zde se zdá o vítězi U12 již rozhodnuto. Bohužel se nedařilo ani Kubovi a Vaškovi, kteří své partie prohráli a s postupem to mají dost nahnuté. Honza O. pěkně s obětí figury zakončil partii proti Šimonovi a po zásluze vede spolu s oddílovým parťákem Jindrou. Nejdelší partii předvedli oddíloví parťáci Péťa s Járou, kdy se prvně jmenovaný po výhře usadil v čele kategorie U14.

Postavení chodovských hráčů po třech kolech:
U12 - 3. Lukáš Zrůst
U14 - 5. Jakub Červenka, 6. Michal Pech
U16 - 3. Václav Vojíř, 5. Tomáš Wildhaber  

Nedělní čtvrté kolo bylo zahájeno přesně v 9:00 hodin a kromě domácího Míši, který dorazil do DDM již na osmou a pak pro změnu zase až 10 minut po zahájení, byli všichni hráči i dvě hráčky na místě. V nejmladší kategorii je o vítězi rozhodnuto, Lukáš bude bojovat o druhé místo s Kubou O. V kategorii U14 slibuje poslední kolo napínavé souboje mezi dvojicemi ŠK KV a Tietzu. Kuba s Míšou si to rozdají o 5. místo. Nejstarší kategorie má v čele dvojici z Tietzu, Honzu O. a Jindru T., kteří budou bojovat na dálku o první místo. Díky kritériu pomocného hodnocení má lepší výchozí pozici prvně jmenovaný. 

V posledním kole se také děly zajímavé věci, přičemž největší dramata přinesla kategorie U14. Předpoklad, že to bude nejvyrovnanější kategorie byl tedy správný. Výborné druhé místo vybojovala skvělým závěrem Míša Šedá. V kategorii, kde byla největší šance na postup, bohužel naši hráči zůstali za očekáváním. 

šachy chodov

V nejstarší kategorii, kde o vítězi rozhodlo až pomocné hodnocení (pořadí v kvalifikaci), bral bronz Vašek, který si určitě myslel na postup, ale kluci prostě byli lepší. Bojovnost nelze našemu borci však upřít. Velmi pěkně se prezentoval čtvrtým místem a předváděnou hrou Tomáš Wildhaber, který má šachy vyloženě pro zábavu, neboť se naplno věnuje hudbě.

šachy chodov

Nejmladší kategorie byla jasnou kořistí Adriany, neboť Lukáš střídal pěkné okamžiky s hrubými chybami a hrál příliš rychle. Pochvalu si zaslouží za bojovnost ve 4. partii, kde ve vyhrané pozici ztratil věž, bojoval však dál, odmítl nabídku remízy a nakonec soupeře udolal v těžké koncovce. Druhé místo mu zaručuje postup na MČech U12. Pokud zapracuje v tréninku, může bojovat na MČech hned dvakrát. Postup má rovněž v kategorii U10, která se hraje v jiném termínu. 

šachy chodov

Konečné umístění chodovských hráčů:
U12 - 2. Lukáš Zrůst
U14 - 5. Jakub Červenka, 6. Michal Pech
U16 - 3. Václav Vojíř, 4. Tomáš Wildhaber  

Výsledky

Fotografie

 

šachy chodov

Přidat komentář