1. liga mládeže

10. 10. 2020

Těžký los na úvod a cenný skalp

Krizová a mimořádná opatření dopadají na každého z nás. Logicky tedy i na sportovce. Před pondělní stopkou mistrovských soutěží se o tomto víkendu stačí odehrát čtyři úvodní kola 1. ligy mládeže. Pořádání úvodního sobotního dvoukola se zhostil náš oddíl, který v Chodově přivítal týmy Bohemians Praha, Siesta Solution Unichess B a ŠK Karlovy Vary. Rádi bychom poděkovali místostarostovi Luďku Soukupovi a ředitelce Ivě Šípové, kteří nám v době zpřísňování pravidel pomohli s hrací místností. Díky tomu děti hrály s dostatečnými odstupy, místnost byla průběžně větrána a přístup do hracího prostoru měli pouze kapitáni družstev. Velmi zodpovědně k situaci přistoupili i samotní hráči, kteří byť mají výjimku a při hraní partie nemusí mít roušku, reflektovali doporučení pořadatelů a tuto ochrannou pomůcku neodložili. Velká pochvala!!!

V první kole jsme narazili na silný tým Bohemians Praha, který přijel v nejsilnější sestavě. Rating hráčů na 2 až 6 šachovnici jasně ukazuje sílu družstva, které má soupisku velmi vyrovnanou. Na všech šachovnicích jsme byli papírově slabší a brzy se to i ukázalo. Zahájení nevyšlo Míšovi ani Vaškovi, Lukáš opět blical a tak se výsledek zápasu začal poměrně brzy ubírat jedním směrem. Za stavu 3:0 získal první půlku pro domácí Tomáš, který pro letošní rok přestoupil z Litoměřic, aby nám v lize pomohl. Pěkně rozehranou partii nedokázal udržet Jirka a o výhru snaživě bojující Kuba na první desce se nakonec musel spokojit s remízou. S černými slušný výsledek. První zápas jsme po zásluze prohráli 1:5.

1. Hejsek Lukáš, F1926 - Kačírek Jakub, F1722   1/2:1/2
  2. Mádle Robin, F1508 - Ulč Jiří, F1242   1:0
  3. Písař Tomáš, F1455 - Vojíř Václav, F1325   1:0
  4. Tichý Tomáš, F1511 - Dvorný Tomáš, F1448   1/2:1/2
  5. Chon Jeremy, F1533 - Pech Michal, F1156   1:0
  6. Mach David, F1512 - Zrůst Lukáš, N1105   1:0

Ve druhém kole nás čeká druhý pražský klub Siesta Solution Unichess B. To co bylo řečeno k předešlému soupeři, platí u Unichess dvojnásob. Silná sestava i bez prvních dvou hráčů.

Lukáš po dvaceti minutách donesl partiář, který žaloval. Volba vlastního zahájení, kterému nerozuměl, hrubky a mat ve 14 tahu. Dnes tu s námi Lukáš možná byl fyzicky, ale jeho duch byl někde úplně jinde. Po 70 minutách srovnal skóre Tomáš, který je vítanou posilou. Dnes uhrál 1,5 bodu.

Kluci bojovali velmi statečně, což dokládá, že skóre se měnilo až po třech hodinách, kdy na pasivní pozici doplatil Jirka. Ten sice ve snaze partii ještě nějak oživit obětoval figuru, ale zdá se, že oběť nakonec přeci jen nebyla korektní a soupeř se ujal vedení 2:1. Netrvalo ale ani dvacet minut a stav zápasu srovnává Míša, který se odpoledne kousnul a svého silnějšího soka přehrál. Kuba a Vašek nyní bojují o solidní a možná i překvapivý výsledek. Nesmíme zapomenout, že dopoledne Unichess přehrál ŠK K. Vary 5,5:0,5. Vašek i přes bojovnost nakonec svého krále musel sklonit, za partii však zaslouží velkou pochvalu. K naší radosti po téměř 4 hodinách zakončil poslední partii výhrou Kuba a tím stanovil pro nás velmi příjemný konečný výsledek zápasu proti favoritovi 3:3. Kluci, super, tento bod byl nadplán :-). Druhý zápas Bohemians - K. Vary 6:0.

1. Kačírek Jakub, F1722 - Rousek Adam, F1691   1:0
  2. Ulč Jiří, F1242 - Holub Adam, F1734   0:1
  3. Vojíř Václav, F1325 - Rucabado Štefan, F1550   0:1
  4. Dvorný Tomáš, F1448 - Tesař Jakub, F1415   1:0
  5. Pech Michal, F1156 - Svoboda Daniel, F1497   1:0
  6. Zrůst Lukáš, N1105 - Dobsa Emma, F1388   0:1