1. liga mládeže

14. 4. 2019

Liga zachráněna :-)

Odjezd ráno v 6:00 hodin se úplně nepovedl. Zaprvé já přišel tradičně o 5 minut později a Adrian mě ještě překonal. Ztrátu jsme ale v pohodě dohnali, Prahu projeli tunelem za pár minut a v Liberci přímo na na místě parkovali po 3 hodinách jízdy i s přestávkou v Bochově. Kluci se šli usadit do hrací místnosti a já s Jirkou zajistil ubytování.

6. Svoboda Daniel, 1547 - Pech Michal, 1297   1:0

Kluci s lídrem soutěže odehráli velmi povedený zápas a moc nechybělo, aby jsme Unichess připravili o první letošní body. Dlužno dodat, že soupeř redukoval sestavu, stále však měl výraznou ratingovou převahu. Zápas dlouho vypadal na dělbu bodů, pak soupeř získával navrch a ani pěkný výkon Adriana a Kubíka nestačil na víc, než na porážku 2:4.

10. kolo: SK Spartak Chodov - SK Libštát 4,5:1,5 !!!

1. Kačírek Jakub, 1543 - Dolenský Filip, 17561   1:0
  2. Vojíř Václav, 1386 - Macháček Oldřich, 1560   1:0
  3. Kotlár Adrian, 1545 - Harcuba Adam, 1665   0:1
  4. Ulč Jiří, 1271 - Dolenský Štěpán, 1550   0,5:0,5
  5. Červenka Jakub, 1380 - Adam David, 1359   1:0
  6. Pech Michal, 1297 - Machačka Petr, 1119   1:0

To co se nepovedlo na úvod, dokonali kluci v odpoledním kole, když přehráli průběžně třetí tým tabulky 4,5,1,5. Míša rychle zavěsil díky dvojímu úderu. Ve výborné formě hrající Kubík přidal další bod a bylo veselo. Jirka pak málem přidal třetí bod, když jej soupeř dokázal zremizovat věčným šachem. Moc nechybělo. Náročnou koncovku s dvěma pěšci neudržel Adrian, aby nás pak nervoval Kuba, který v pohodové pozici místo klidu volí agresivní výměnu a po pár tazích stojí na prohru. Časovka soupeře nám nakonec přihrává rozhodující bod, neboť mat se počítá :-). Poslední zápas celého kola dokončuje vítěze Vašík a pečetí tak největší překvapení kola!

11. kolo: SK Litoměřice - SK Spartak Chodov 2,5:3,5 !!!

1. Pravda Kryštof, 1665 - Kačírek Jakub, 1543   1/2:1/2
  2. Mašek Daniel, 1558 - Vojíř Václav, 1386   1/2:1/2
  3. Vydra Martin, 1253 - Kotlár Adrian, 1545   0:1
  4. Dvorný Tomáš, 1379 - Ulč Jiří, 1271   1/2:1/2
  5. Dunda Andrej, 1399 - Červenka Jakub, 1380   1:0
  6. Dvorný Matěj, 1049 - Pech Michal, 1297   0:1

V co doufal málokdo se stalo skutečností. Jirka připravil ráno klukům pohodovou snídani a šlo se na zápas. Ten sice pro nás nezačal vůbec dobře, protože Kubík nenavázal na předešlé zápasy a díky pasivitě složil velmi rychle krále v miniaturce. Do hry nás vrátil Míša, který ve věžové koncovce byl přímočarý a připsal si celý bod. Pak nás zaskočil Jirka, který v lepší pozici nečekaně nabídl remízu. Za stavu 1,5:1,5 bylo jasné, že Jablonec s Buštěhradem prohraje a remíza by tím pádem posunula na 9. příčku s 10 body a reálnou byť ne 100% šancí na udržení ligy. Drže se hesla: "Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše", jsem dal klukům pokyn k nabídce remíz. Kluci se však rozhodli k mému překvapení bojovat dál. Vašek nakonec partii půlil, Adrian soupeře přetlačil a Kuba na vteřinách s dávkou štěstí našel opakování pozice. To už jsem v místnosti delší čas nebyl a na chodbě jen nechápavě kroutil hlavou. Kluci si to vybojovali a se ziskem 12 bodů končíme na osmém místě a příští rok si ligu opět zahrajeme. Pokud se vyhneme zbytečným chybám, jež nás stály v úvodním soustředění 6 bodů, můžeme klidně pomýšlet na umístění v první šestce. Oběd v jednom nejmenovaném řetězci byl zaslouženou odměnou partě bojovníků, kteří to dokázali.

P.S.: Paní Tegdová, děkuji za "táborový" náramek, on je vážně kouzelný :-).